Fulltextové vyhledávání 2.0

Drobečková navigace

Úvod > Život v obci > ZŠ a MŠ

ZŠ a MŠ

Základní škola Luká

Školní jídelna Luká

Mateřská škola

Mateřská škola Luká je škola s dlouholetou historií. Již 1. října 1960 zde byla otevřena první MŠ. V roce 1981 byla postavena nová budova MŠ a provoz byl zahájen 3.3.1981. Současně v té době byla zrušena MŠ v Javoříčku a tím došlo ke sloučení obou MŠ. Mateřská škola byla dvoutřídní, avšak ve školním roce 1992/93 došlo k výraznému poklesu dětí. Z důvodu nízké docházky /zapsáno bylo pouze 10 dětí/ zůstává v MŠ pouze jedna učitelka a provoz byl jen polodenní.

V roce 2001 byla MŠ přestěhována do budovy ZŠ Luká, do prostor bývalé školní družiny. Je vybavena novým vyhovujícím nábytkem, novými stolky i židličkami. Nábytek odpovídá normám pro MŠ  a zhotovil ho pan Josef Růžička, stolář z Luké. Průběžně podle potřeby doplňujeme hračky pro děti. Mateřská škola je vybavena vhodnými pomůckami pro výuku dětí, velký důraz klademe na knihy a četbu pohádek, prohlížení encyklopedií atd.

Kapacita MŠ je 38 dětí. Stravování zabezpečuje školní kuchyně v ZŠ, děti se stravují ve školní jídelně. Na pozemku za školou je školní zahrada se zahradním domečkem a pískovištěm.

31.1.2022 se MŠ přestěhovala do nových prostor nově vybudované budovy ZŠ. Nové zařízení je s provozní kapacitou 60 dětí ve dvou prostorných učebnách. Dále zde nechybí výdejna jídla (gastro místnost), technické zázemí pro personál, kancelář pro vedoucí učitelku, šatna, úklidová místnost a sklad.

Výraznou změnou je způsob stavování dětí v MŠ. Nyní už nemusejí chodit do jídelny ZŠ, ale stravují se přímo ve školce. 

Z prosklených učeben mají děti krásný výhled na nově vybudované venkovní hřiště.

Filozofií naší školy je rozvíjet samostatné a sebevědomé děti cestou přirozené výchovy. Veškeré snažení všech našich zaměstnanců je, aby zde děti byly maximálně spokojené a šťastné.